Osłony antywirusowe


W dobie pandemii COVID-19 nasze życie codzienne uległo całkowitej zmianie. Zwiększono środki ostrożności, by możliwie jak najbardziej zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Wiele państw nałożyło obowiązek noszenia maseczek medycznych oraz rękawiczek jednorazowych. Ponadto zalecało regularne i dokładne mycie dłoni oraz używanie środków dezynfekujących. Dodatkowo, większe zgromadzenia pozostawały niedozwolone z uwagi na niekontrolowany wzrost liczby zakażeń. Naprzeciw temu wszystkiemu wychodzi produkcja znanego już wcześniej produktu – osłon antywirusowych.

Czym są osłony antywirusowe?
To sprawdzone, dodatkowe zabezpieczenie przed rozmaitego rodzaju bakteriami, wirusami oraz grzybami przenoszonymi drogą kropelkową wykonane z pleksi. To swego rodzaju tarcza, chroniąca przed groźnymi chorobami i infekcjami. Osłony antywirusowe znajdują od lat zastosowanie w prowadzeniu działalności, w których wymagany jest kontakt z drugim człowiekiem. Dobrze zaprojektowana i wykonana szyba z pleksi zapewnia doskonałą widoczność, nie utrudniając kontaktu wzrokowego, tym samym nie pozbawiając komfortu rozmowy z interpelantem, jednocześnie pomagając w utrzymaniu odpowiedniego dystansu. Podczas pandemii udowodniono, jak ważne są te aspekty. Niektóre firmy musiały zostać zamknięte z uwagi na nieprzystosowanie ich do wymogów, które miały ułatwić zwalczanie szalejącego COVID-19. Dzięki zastosowaniu osłon antywirusowych można tego uniknąć.

Barierę ochronną z pleksi, znaną również jako poliwęglan, można stosować przede wszystkim w biurach typu open space, aptekach, bankach, stacjach paliw, stoiskach sprzedażowych, recepcjach hotelowych. Krótko mówiąc, wszędzie tam, gdzie wymagana jest wzmożona ochrona przed groźnymi infekcjami, którymi można zarazić się od drugiej osoby. Stosując tego typu zabezpieczenia, zapewnia się wzorową ochronę swoim pracownikom oraz klientom. Dodatkową zaletą stosowania osłon antywirusowych z pleksi jest to, że są one neutralne dla otoczenia – zwyczajnie ich nie widać i nie wpływają na wystrój wnętrz.

Koniecznie sprawdź: izolacyjnie.pl