Higiena w miejscu pracy


Nikt z nas nie lubi przebywać w zaśmieconych i zagraconych miejscach. Lubimy czystość i pragniemy się nią otaczać, dlatego zwracamy uwagę na to, jak higieniczne są nasze miejsca pracy. W pewnym stopniu sami natomiast możemy wpływać na ich stan, nawet jeśli należą one do naszego pracodawcy. Znamy przecież bardzo dobrze zasady bhp poznań, które mówią nam o tym, że pracownik też powinien troszczyć się o swoje stanowisko.

Sposób dbania o własne stanowisko wyjaśnimy sobie na pewnym przykładzie. Załóżmy, że pracujemy w biurowcu i posiadamy swoje oddzielne biuro. Każdego dnia tworzymy na nim liczne dokumenty, które potem albo przesyłamy do klientów, albo odkładamy gdzieś na bok. Takie akta powinniśmy regularnie porządkować i chować do teczek bądź segregatorów, by nie zrobić sobie większego bałaganu na biurku. Uważajmy też na drobne sprzęty i narzędzia robocze i również znajdźmy dla nich specjalne miejsce, gdzie zawsze będziemy je odkładać.

Szkolenia dotyczące bhp na pewno sporo powiedziały nam o tym, jak dbać o higienę w miejscu pracy. Zacznijmy zatem to robić.